Často kladené dotazy

PRAKTICKÉ DOTAZY

favicon
  1. GLS – možnost i s dobírkou
  2. Zásilkovna – bez dobírky
  3. Osobní vyzvednutí – Přípotoční 10a, 101 00 Praha 10-Vršovice
favicon
  1. Dobírka
  2. Bankovní převod
  3. Platba kartou přes platební bránu Comgate
favicon

V případě, že je zboží skladem, je doba doručení závislá na druhu dopravy, času objednávky a vytíženosti skladu, přičemž zásilku odbavujeme v rámci několika dnů. V případě zboží na objednávku je doba dodání do 10 dnů.

favicon

Běžná kosmetika v sobě často obsahuje různé deriváty ropných produktů, které jsou krátkodobě možná efektivní, ale je na každém z nás, zda chceme, aby nám chemie pronikala skrz póry kůže do těla. Biokosmetika je složena převážně z ingrediencí výhradně rostlinného původu (100% Vegan), přičemž všechny složky jsou produktem biologického zemědělství, ve kterém se hospodaří způsobem šetrným ke zvířatům, půdě, rostlinám a přírodě vůbec. Nepoužívají se pesticidy, umělá hnojiva a geneticky modifikované organismy (GMO).

Přírodní kosmetika je kosmetika, které obsahuje ingredience převážně rostlinného původu, které ale nebyly vypěstované v rámci biologického zemědělství.

favicon

Všechny produkty, které jsme pro Vás osobně vybrali a vyrobili jsou z ingrediencí, které mají evropské certifikáty BIO kvality, a provozy našich farmářů jsou několikrát ročně bez ohlášení kontrolovány zodpovědnými italskými úřady.

favicon

Doba expirace je vždy uvedena na obalu výrobku. Obecně je doba expirace BIO výrobků kratší, než u standardní kosmetiky, která je velice efektivně konzervována chemickými prostředky. Na druhou stranu i přírodní konzervanty používané našimi výrobci zaručují dostatečně dlouhou dobu spotřeby v řádu 3 měsíců až 2 let.

Na obalu produktu je uvedena minimální trvanlivost neotevřeného produktu v podobě data a zároveň symbol otevřené dózy s údajem 12 m nebo 24 m, tzn. trvanlivost otevřeného produktu.

Každý produkt má na obalu výrobcem vyražené specifické číslo, které dokazuje kontrolovanou kvalitu výrobku.

favicon

Ano, dá se kombinovat sleva na první nákup, kterou někteří získali za regostraci s kódem influencerky. Velké slevové akce jako třeba BLACK FRIDAY a zvýhodněné balíčky – tam se už žádné další slevy aplikovat nedají. Dále není možné sčítat kódy více influencerek.

O NAŠICH PRODUKTECH

favicon

Pro každé roční období a každý typ pleti existuje vhodná varianta bahenní zábalů. Doporučujeme začít čtyřtýdenní nárazovou kúrou, na kterou potom navážete obdobím „údržby“, které spočívá v jedné aplikace týdně po dobu 4-6 měsíců. V letních měsících doporučujeme používat varianty s chladivým účinkem, které mají příjemný osvěžující efekt.

favicon

Ano, působení těchto produktů se neodvíjí od pocitu aktivního tepla. Ten je totiž zcela subjektivní. Někdy ho pocítíte, jindy ne, záleží na vašem rozpoložení a stavu vaší pokožky.

favicon

Pokud jsou vaše podkožní cévky náchylné k praskání, doporučujeme používat variantu speciálně určenou pro tento typ pleti. Bahenní zábaly GUAM pro citlivou pokožku jsou určeny právě pro citlivou pokožku a nevyvolávají v ošetřovaných zónách teplo, ani zarudnutí. V případě že nemáte příliš citlivou pokožku, nebo netrpíte na praskání cévek, jsou pro vás vhodné i všechny ostatní bahenní zábaly.

favicon

Pocit horka či štípání v ošetřovaných místech je zcela subjektivní a záleží na vašem typu pleti. Je však zcela normální, že se povzbuzení podkožní mikrocirkulace projeví právě tímto způsobem. Nicméně doporučujeme:

  • Před použitím důkladně produkt promíchat
  • Pokud je pocit tepla nepříjemný, smyjte produkt dříve, než vyprší předepsaných 45 minut, například po 20-30 minutách. Vždy to můžete zkusit znovu den nato.

Připomínáme, že existuje i verze bahenních zábalů pro citlivou pokožku, nebo také varianty s drenážním účinkem, které nevyvolávají pocit aktivního tepla.

favicon

Pocit aktivního tepla a zarudnutí kůže může s časem ustoupit. Je to pravděpodobně dáno tím, že si vaše pokožka na produkt zvykla na aktivní látky obsažené v těchto bahenních zábalech. To však neznamená, že produkt nepůsobí. Účinné látky v něm obsažené (mořské řasy GUAM, výtažky z jírovce a břečťanu, esenciální oleje z citrónu a oregana) pronikají do vaší pokožky stejně jako dřív a vyvolávají stále stejné blahodárné účinky.

Připomínáme, že existuje i verze bahenních zábalů pro citlivou pokožku, nebo také varianty pro těžkou celulitidu se silnějším účinkem

favicon

Ano, to je zcela normální. Jedná se přírodní produkt vyráběný za studena. Doporučujeme před každým použitím produkt důkladně promíchat, dokud nezíská stejnorodou konzistenci.

favicon

Neexistují žádné vedlejší účinky. Přesto se však nedoporučuje nechávat přípravek působit déle než doporučených 45 minut. Tato doba je ideální pro optimální působení produktu. Po uplynutí této doby je potřeba dovolit pokožce opět dýchat (protože aplikace vyžaduje zabalení ošetřené oblasti do potravinářské fólie), čímž dosáhnete maximálního účinku a vyhnete se jakýmkoliv nepříjemným reakcím.

favicon

Nedoporučujeme ihned po použití vystavovat ošetřené oblasti slunečním paprskům. Je vždy lepší pár hodin počkat. Pokud si zábal uděláte večer, ráno už budete moct zvesela na sluníčko.

favicon

Po depilaci voskem doporučujeme vyčkat alespoň 24 hodin, než přejdete k aplikaci bahenního zábalu. Vaše pokožka bude ráda.

favicon

Působení účinných látek obsažených v těchto výrobcích je omezené pouze na úroveň pokožky. Přesto se však v období těhotenství doporučuje vyhýbat se látkám, které mají zahřívací účinky, aby se předešlo případným výkyvům krevního tlaku. Z toho důvodu doporučujeme před použitím těchto produktů konzultaci s vaším lékařem.

favicon

Výrobky GUAM neobsahují ingredience, které by mohly jakkoliv škodit v období těhotenství. Účinné látky v nich obsažené se vstřebávají pouze do pokožky, ne hlouběji do těla či oběhového systému. V případě jakýchkoliv pochybností doporučujeme konzultaci s vaším lékařem.

favicon

Nedávno studie bahenní zábalů GUAM provedené italskými univerzitami dokázaly, že jejich použití nemá vliv na fungování štítné žlázy. Testy však byly provedeny na zdravých ženách. Pokud trpíte na poruchy štítné žlázy, doporučujeme vám nejdříve konzultaci s vaším lékařem.

favicon

Klasické bahenní zábaly GUAM jsou určeny pro oblasti postižené celulitidou, která se nejčastěji vyskytuje na stehnech, hýždích a bocích. Nahromaděné tukové buňky v oblasti břicha lze ošetřovat ještě účinněji pomocí bahenních přípravků na břicho a pas.

favicon

Bahenní zábaly GUAM jsou ve své účinnosti nedostižné. Bahenní krémy GUAM se dají používat jako nárazová kúra ve dnech, během kterých neaplikujete celý zábal, a také v období údržby.

favicon

Zabalením se do průhledné potravinářské fólie vytěžíte z bahenních zábalů GUAM co nejvíce. Její přilehnutí k pokožce zvyšuje vstřebávání aktivních látek obsažených v produktu. Z praktického hlediska se však dá říct, že můžete použít i oblečení z netkaných textilií.