EUR

|

CZK

Co je FIR a jak nám pomáhá?

V našem historicky prvním blogu bychom vám rádi osvětlili některé pojmy, kterých jste si mohli všimnout na našem e-shopu. Jistě, většina z vás má jasnou představu o tom, jak fungují naše produkty. Ale jelikož spousta z nich oplývá zvláštními přívlastky a všelijakými zkratkami, chtěli jsme věnovat trochu prostoru na našem blogu, abychom vám do detailu přiblížili fungování našich zázračných produktů.

Spousta výrobků firmy GUAM, které nabízíme, využívá efektu FIR. O co se jedná? Je to mnohem jednodušší, než se na první pohled zdá. FIR je zkratka pro „far infrared rays“, neboli vzdálené infračervené paprsky. Jedná se o zcela přirozený jev, nebojte se. Vše živé na naší planetě vyzařuje nějakou energii. A to včetně nás, lidských bytostí. Nebudeme se zdlouhavě věnovat složité fyzice a přejdeme rovnou k zásadní otázce – k čemu nám efekt FIR v bahenních zábalech a krémech slouží, a jak funguje?

Je to prosté. Bahenní produkty GUAM obsahují kromě blahodárných mořských řas také minerální látky. Při aplikaci těchto výrobků na pokožku dochází k více či méně intenzivnímu zvýšení teploty. Odkud se to teplo bere? Přece z nás! Lidský organismus je jako neustále zažehnutá pec. Teplo v něm vytvářené pak přirozeně uniká přes kůži ven. Složení produktů GUAM však naše vlastní teplo zachycuje. Při aplikaci bahenních zábalů se na kůži vytváří další vrstva, ve které je tělesné teplo zachyceno a minerály obsažené v přípravcích pak toto tělo přeměňují na FIR neboli vzdálené infračervené paprsky.

Ty sice nejsou vidět, ale zato jsou pořádně cítit. Naše tělesné teplo je totiž mnohonásobně zesíleno. Díky vrstvě produktu však neuniká pryč, ale právě naopak, je navraceno do našeho těla. Vy tak při používání těchto produktů pocítíte na kůži silný pocit tepla a lehkého štípání. Někomu to může být zpočátku nepříjemné, ale toto tzv. „aktivní teplo“ je právě to, co nám pomáhá odbourávat nechtěnou celulitidu. Intenzivní zvýšení tepla ve tkáních má totiž hned několik blahodárných účinků.

Prvním z nich je povzbuzení podkožní mikrocirkulace neboli krevního oběhu v tkáních pokožky. Ten je stimulován negativními ionty, které jsou generovány paprsky FIR. Rozproudění krve v našem podkoží má za následek postupné rozpouštění nahromaděných tukových buněk, které jsou hlavní příčinou celulitidy.   

Paprsky FIR dále zlepšují přísun kyslíku do buněk, snižují únavu a zmírňují stres. Přece jen navrací tělu jeho vlastní energii mnohokrát znásobenou. Nesmíme ale také zapomenout na jejich antioxidační sílu. Toxiny, které se v našem těle hromadí (nejčastěji ve vodních molekulách) zamezují správnému krevnímu oběhu a nežádoucím způsobem ovlivňují buněčnou energii. Při aplikaci paprsků FIR však dochází k aktivaci vodních molekul obsahujících toxiny. Molekuly se začnou vypařovat, čímž dochází k uvolnění toxinů, které jsou pak přes krevní oběh přirozeně vyloučeny z těla díky detoxikačním schopnostem našeho organismu.

No tak to vidíte. Trocha vědy není nikdy od věci. Zvláště když nám může pomoct probudit naši vnitřní bohyni. 

Johnny z DeaDia

produkty obsahující fir

Zábaly / Bahna
Krémy a gely
Doplňky stravy
Péče o pleť
Bahenní masky na obličej
Čištění pleti
Hydratace obličeje
Antiage
Péče o tělo
Body box
Paže
Celulitida
Drenážní produkty
Bříško a boky
Hydratace těla
Peelingy a sprchové gely
Strie a poprsí
Výhodné balíčky
Pro muže
Sun produkty
Péče o vlasy
Šampony
Kondicionéry a masky
Barvy na vlasy
Extra vlasová péče
Regenerační kúra na vlasy
Pro těhotné
V těhotenství
Po porodu
Po ukončení kojení
Funkční oblečení
Legíny

EUR

|

CZK

CZK

|

EUR